Masz pytania skontaktuj się z nami:

+48 604 434 393

kontakt@tylkodobrerozwiazania.pl

Gdzie jesteś

Góry

Nasze projekty to szkolenia scenariuszowe.

Jeszcze przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymał list, a w nim informację o zaginionym w górach kurierze, który potrzebuje pomocy.

„Jeśli chcesz mu pomóc to zapraszamy Cię do udziału w ekspedycji ratunkowej.”

Pierwsze spotkanie ekipy ratunkowej odbyło się w hali wspinaczkowej i przygotowało uczestników do wyzwań jakie mogą stawiać przed nimi góry. Tak, czekała na nich ścianka… Doświadczenia i techniki były różne. Niektórzy wspinali się po raz pierwszy w życiu, a byli tacy, którzy próbowali to robić w garniturach. Na szczęście 😉 nasza ekipa instruktorów czuwała nad bezpieczeństwem i każdy otrzymał odpowiednie wskazówki dotyczące zarówno techniki jak i odpowiedniego sprzętu.

Na szczycie czekały na uczestników koperty z fragmentami wiadomości, których zebranie i przeanalizowanie pozwalało dowiedzieć się jak trudne czeka ich zadanie. Zostało kilka dni na podjęcie decyzji o wyjeździe oraz na przygotowanie odpowiedniego sprzętu.

Po dwóch tygodniach spotkaliśmy się w górach… Przez kilka dni pokonywaliśmy wspólnie zimowe, zaśnieżone trasy. W trakcie marszruty uczestnicy zdobywali kolejne informacje potrzebne do uratowania kuriera, a jednocześnie nabywali kolejne kompetencje z zakresu zarządzania zespołem w trudnych menedżersko sytuacjach. Nierzadko musieli pokonywać własne lęki i słabości wspinając się na lodospady, przełamywali trudności idąc kilka godzin w zaspach śnieżnych… Poznawali siebie i swoje reakcje w niespotykanych dotychczas zadaniach.

Wieczorami, w schroniskach, odbywało się podsumowanie dnia oraz coaching zespołowy. Każdy z uczestników dzielił się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami – a doświadczeń było na prawdę dużo. Wspaniały materiał do pracy nad sobą.

W trakcie wyprawy szczególną uwagę zwracaliśmy na bezpieczeństwo. Dlatego nasze działania ubezpieczali przewodnicy i ratownicy górscy a uczestnicy odbyli szkolenie lawinowe, niezbędne przy panujących w tym czasie warunkach. Specjalistyczne warsztaty prowadzone w warunkach zimowych wraz z symulacją poszukiwania osób zasypanych lawiną zrobiły na uczestnikach duże wrażenie…

Po kilku dniach wędrówki kurier został odnaleziony, a przewożona przez niego przesyłka okazała się inspirującym materiałem do pracy menedżerskiej. Pozostały wspomnienia, ale nie tylko… Przez kilka dni wędrówki górskiej, warsztatów i sesji coachingowych, uczestnicy byli zanurzeni w doświadczeniu. Eksperymentowali nowe umiejętności, pokonywali swoje lęki, radzili sobie z niepokojem, stawiali czoła wyzwaniom. Wzmocnili swoje poczucie sprawstwa i zobaczyli jak szerokie mają możliwości, jeśli tylko uwierzą w siebie. Może nie zmieniło to ich życia, ale na pewno wzmocniło ich na przyszłość

ZADAJ PYTANIE

Projekty górskie

Nasze projekty to szkolenia scenariuszowe. Zaangażowanie uczestników w historię – metaforę ich pracy, pozwala łatwiej wprowadzić nowe umiejętności a jednocześnie przeżyć niesamowitą przygodę.

WIĘCEJ

Projekt u wybrzeży Włoch i Francji

Życie na żaglowcu jest pełne niespodzianek. Morze stawia wyzwania, a Bosman twardą ręką trzyma zasady… Nie jest łatwo. A mimo to, a może dzięki temu uczestnicy rejsu z łatwością przyswajają nowe umiejętności.

WIĘCEJ